Kurs PRO

Analityka danych

Kurs pozwala nabyć szereg umiejętności analitycznych jak np. tworzenie raportów i wizualizacji danych przy użyciu narzędzi business intelligence, programowanie i praca z danymi w języku Python oraz wykorzystanie AI w pracy analityka.

Udział w kursie mogą wziąć zarówno osoby, które nigdy nie pracowały z danymi, jak również osoby z doświadczeniem w tym obszarze, które chcą znacząco podnieść poziom swoich kompetencji.

Analityka Danych

Jakie umiejętności zdobędziesz po kursie Analityka danych?

Zdobędziesz niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą Ci skutecznie zbierać, analizować i prezentować dane, które są kluczowe dla trafnych decyzji biznesowych.

Programowanie w SQL

Nauczysz się języka SQL do wydobywania, filtrowania i agregowania danych

Wizualizacja danych

Opanujesz tworzenie wysokiej jakości wizualizacji danych przy użyciu najlepszych narzędzi

Tworzenie dashboardów

Będziesz tworzyć dashboardy dla biznesu

Programowanie w Pythonie

Nauczysz się od podstaw programowania w języku Python

Wykorzystanie AI

Wejdziesz na wyższy poziom pracy analityka danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Praca z danymi

Poznasz biblioteki do pracy z danymi w języku Python

Jakie technologie i języki programowania poznasz podczas kursu?

sql
Power BI
Python
Pandas
Matplotlib
Seaborn
NumPy
Jupyter

Sprawdź aktualne terminy startu kursu

Liczba miejsc na każdą z edycji jest ograniczona.
O udziale w kursie decyduje kolejność podpisanych umów, więc nie zwlekaj z decyzją.

Kurs weekendowy realizowany w soboty i niedziele, co 2 tygodnie.

DATA

TRYB

dzienny

GDZIE

zdalnie

CZAS TRWANIA

24 dni

DATA

TRYB

weekendowy

GDZIE

zdalnie

CZAS TRWANIA

24 dni

Zaaplikuj na kurs Analityka danych

Raty 0% z kredytem Alior Bank.
Cena uzależniona od wybranego pakietu i przysługującej zniżki.

Analityka Danych

Kompleksowy kurs od podstaw

8900
możliwość płatności w ratach
  • 192 godziny pracy na żywo z trenerem (tryb weekendowy)
  • Dostęp do nagrań z kursu przez 12 miesięcy od rozpoczęcia zajęć
  • Konsultacje i mentoring w trakcie trwania kursu i realizacji projektu
  • Aktualne narzędzia i dobre praktyki
  • Certyfikat ukończenia kursu
  • Praktyczny moduł o sztucznej inteligencji dla Analityka
  • Dostęp do nagrań z wybranych warsztatów Stacji IT

Program kursu

1. Język SQL

2. Wizualizacja danych: Power BI

3. Podstawy programowania w języku Python

4. Przetwarzanie i analiza danych w języku Python

5. Analizy statystyczne

6. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy analityka danych

Poznaj radę programową kursu Analityka danych

W przypadku intensywnych kursów zawodowych rola prowadzących jest kluczowa, aby uczestnicy kursów zrozumieli trudny materiał i przyswoili wiedzę w wyznaczonym czasie. Nasi eksperci to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy posiadają nie tylko doświadczenie dydaktyczne, ale przede wszystkim lata doświadczeń projektowych.

Norbert Ryciak

Norbert Ryciak

Autor kursu, Data scientist, inżynier uczenia maszynowego

Obecnie pracuje w firmie Sotrender, gdzie rozwija i wdraża algorytmy uczenia maszynowego do różnych zastosowań w ekosystemie mediów społecznościowych. W swojej pracy bierze udział we wszystkich etapach projektów data science - począwszy od prac badawczych, poprzez rozwijanie powstających produktów opartych na uczeniu maszynowym, aż do produkcyjnego wdrożenia. Najczęściej wykorzystuje i specjalizuje się w głębokim uczeniu maszynowym (deep learning), które w swojej karierze stosował m.in. w projektach z obszaru przetwarzania języka naturalnego (NLP). Oprócz pracy merytorycznej podejmuje również wiele działań dydaktycznych w tematyce data science: prowadzi szkolenia komercyjne dla firm, zajęcia na uczelniach, jest autorem kursów zawodowych i e-learningowych.

Poznaj nasze kursy tego autora:

Analityka danych AI & Data Science AI & Machine Learning Engineering Uczenie Maszynowe
Piotr Menclewicz

Piotr Menclewicz

Analityk danych

Analityk danych pracujący na co dzień z SQL i Pythonem. Swoją karierę zaczynał jednak nietypowo. Ukończył studia ekonomiczne i przez kilka lat pracował w finansach. Przez przypadek trafił na bazy danych i od razu je pokochał. SQLa nauczył się samodzielnie i uwielbia się dzielić tą wiedzą. Wie, jak to jest zaczynać bez dużego doświadczenia informatycznego, dlatego wszystkie zagadnienia tłumaczy w prosty i przyjazny sposób.

Kursy, na których prowadzi zajęcia:

Analityka danych
Ross Apostol

Ross Apostol

Data Science Architect

Ros pracuje jako Data Science Architect w firmie SoftwareOne, która dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla firm z różnych sektorów gospodarki i z ponad 90 krajów. Swoją podróż związana z dziedziną sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego rozpoczął na studiach doktoranckich w AGH w Krakowie w 2016 roku. Od 7 lat swojej kariery pracuje nad różnorodnymi zastosowaniami komercyjnymi. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje cały cykl pracy nad projektami – od zrozumienia problemu biznesowego, projektowania rozwiązań, przez etap treningu i strojenia modeli, aż po ich wdrożenie w środowisku produkcyjnym. Od ponad 4 lat aktywnie angażuje się w prowadzenie szkoleń i bootcampów z zakresu data science i machine learning w firmie Sages, żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami tego obszaru. W pracy skupia się szczególnie na dostosowywaniu najnowszych osiągnięć z obszaru sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów biznesowych klientów. Dodatkowo Rostyslav jest certyfikowanym specjalistą ds. uczenia maszynowego w chmurze (AWS, Azure).

Kursy, na których prowadzi zajęcia:

Analityka danych Praktyczne Wprowadzenie do AI
Patryk Palej

Patryk Palej

Data scientist

Od 2018 roku zajmuje się analizą danych, uczeniem maszynowym oraz programowaniem w Pythonie. W międzyczasie ukończył studia na kierunku Energetyka w trakcie których zajmował się matematycznym modelowaniem procesów transportu ciepła i masy. Szybko jednak przebranżowił się do IT i jako data scientist pracował przy projektach dla takich sektorów jak finanse, telekomunikacja czy media. Na co dzień pracuję w software housie specjalizującym się w AI gdzie zajmuję się programowaniem w projektach data science/machine learning dla klientów z różnych branż. Poza tym prowadzi szkolenia, warsztaty oraz zajęcia na bootcampie z zagadnień na pograniczu Pythona i data science. W wolnym czasie jeździ po świecie autostopem.

Kursy, na których prowadzi zajęcia:

Analityka danych AI & Data Science
Matt Harasymczuk

Matt Harasymczuk

Data scientist, Director of Human Spaceflight Training

Programuje od końca lat 90 ubiegłego wieku, a od 2005 roku zawodowo związany jest z branżą inżynierii oprogramowania. Pracował w Allegro, Centralnym Ośrodku Informatyki, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Prowadzi dwie firmy z branży kosmicznej oraz IT: Astro Tech and Bioastronautics i Analog Astronaut Training Center. Założył firmę szkolącą kandydatów na astronautów. Jest właścicielem habitatu, symulatora bazy kosmicznej, i tworzy dla niego system operacyjny wykorzystujący mechanizmy uczenia maszynowego (sieci neuronowe) i analizę danych biomedycznych, psychologicznych i środowiskowych budynku do inteligentnego wsparcia załogi astronautów oraz detekcji anomalii. Napisał kilka książek dotyczących inżynierii oprogramowania, procesów IT oraz astronautyki. Od 2015 roku prowadzi szkolenia jako trener Sages. Ma ponad 7800 godzin doświadczenia w prowadzeniu warsztatów dla ponad 28 tys. osób. Dotychczas przeprowadził szkolenia dla 196 organizacji z rónych sektorów.

Kursy, na których prowadzi zajęcia:

Analityka danych Python w analizie danych

Często zadawane pytania

Jak wygląda proces rekrutacji na bootcamp?

Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się na podstawie formularza aplikacyjnego. Po przesłaniu zgłoszenia kandydat otrzymuje drogą mailową zaproszenie do procesu rekrutacji. Rekrutacja obejmuje zadania, sprawdzające podstawową znajomość programowania. Potwierdzenie terminu rozpoczęcia danego kursu następuje po zakończeniu całości procesu rekrutacyjnego na ten kurs.

Czy podana cena jest kwotą netto czy brutto?

W przypadku osób prywatnych podana cena to cena końcowa, w przypadku finansowania szkolenia przez firmy - jest to cena netto - doliczamy 23% VAT.

Jaki sprzęt powinni zapewnić sobie uczestnicy programu?

- Stabilne połączenie internetowe (zalecane min. 10Mbit/s download i 1Mbit/s upload.
- Przeglądarka internetowa Chrome lub Firefox (zalecane Chrome); na urządzeniach mobilnych niezbędna jest aplikacja Zoom.
- Dobrej jakości słuchawki oraz mikrofon oraz miejsce wolne od hałasu.(Opcjonalnie) kamera internetowa.
- (Opcjonalnie) duży monitor lub dwa urządzenia (np. tablet na którym oglądamy szkolenia i komputer na którym pracujemy) lub dwa ekrany; w przypadku użycia dwóch niezależnych urządzeń nie będzie możliwości pokazania zawartości swojego ekranu.
- Komputer z przynajmniej 16 Gb pamieci RAM.

Co obejmuje 50% zniżka na kursy e-learningowe Sages?

Promocja dotyczy kursów e-learningowych Sages z aktualnie dostępnej oferty na stronie https://platforma.sages.pl/. Zniżka ważna jest przez 1 rok od zakończenia kursu.

Czy na kursie nauczę się więcej, niż mogę sam z Internetu?

W obecnych czasach w Internecie da się znaleźć wszystko - i dotyczy to również tego czego uczymy na kursie. Natomiast nie istnieje jedno źródło (kurs online, zestaw materiałów, podręcznik dostępny online), które kondesowałoby tę wiedzę w jednym miejscu. Każde materiały dostępne w sieci pokrywają jedynie pewien wycinek całości i są one rozrzucone po bezkresie Internetu. Odnalezienie się w tym, oddzielenie treści przydatnych od tych zbędnych, wybranie materiałów dobrej jakości - to olbrzymie i bardzo trudne wyzwanie, wymagające poświęcenia ogromnej ilości czasu na jego realizację. Do tego dochodzą naturalne kwestie efektywności nauki samodzielnej - motywacja do samotnej pracy, wynajdywanie czasu pośród natłoku obowiązków życia codziennego, brak pomocy nauczyciela. Ponadto podczas nauki samodzielnej nigdy nie skorzystamy z osobistych doświadczeń specjalistów - nie dowiemy się co jest ważne w praktyce, na co trzeba zwracać uwagę i nie dowiemy się jak najefektywniej rozwiązywać praktyczne problemy. Wielu uczestników naszych kursów rozpoczynało naukę na własną rękę, ale ostatecznie z różnych względów decydowało się na udział i uznało to za opłacalną inwestycję.

Czy kurs jest dla mnie?

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz porady, nie wahaj się skontaktować z nami. Nasz zespół doradzi Ci i pomoże wybrać kurs, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom.

Jaka jest różnica między bootcampem a studiami?

Studia oferują zdobycie wiedzy ogólnej, bez ukierunkowania na konkretną specjalizację. Rozwijają kompetencje ogólne będące bazą do zdobycia umiejętności w trakcie pracy. Bootcamp to szkoła zawodu, nauka w kierunku zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do jego wykonania. W ramach realizacji bootcampu tworzysz projekt, który później będzie stanowił Twoje konkurencyjne portolio.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia odbywają się godzinach 9-17. Są podzielona na cztery bloki - po dwa przed i po przerwie obiadowej, rozdzielone przerwą. Nie ma podziału na zajęcia wykładowe i ćwiczeniowe - zajęcia mają formę warsztatową i cały czas pracujemy przy swoich komputerach. Nie znaczy to, że w ogóle nie ma momentów, w których trener coś opowiada i pokazuje, a uczestnicy tylko słuchają. Nie ma tu miejsca na mechaniczne odhaczanie punktów “podstawy programowej” - celem zajęć jest dobre opanowanie materiału przez uczestników, a plan kursu jest skonstruowany tak, że na wszystko jest czas. Standardem są również kształcące dyskusje wywiązujące się z pytań uczestników. Jest to wyższa jakość edukacji w stosunku do tradycyjnych studiów.

Co obejmuje cena kursu?

Pełna zawartość usługi opisana jest szczegółowo w sekcji Cena. Organizatorzy nie zapewniają sprzętu, zakwaterowania oraz wyżywienia uczestnikom na czas trwania kursu.

Skontaktuj się z nami

Odpowiadamy najczęściej w ciagu 24 godzin roboczych.