· zadroga · 2 min

Końcowy Hackathon Bootcampu Full-stack

Uczestnicy bootcampu Full-stack w piątek zakończyli trzydniowy hackathon, a tym samym końca dobiegła również część programistyczna.

Przypomnijmy, że uczestnicy już w połowie kursu brali udział w hackathonie. Poprzednim razem wszyscy pracowali nad wspólnym projektem. Teraz każdy z uczestników tworzył własną aplikację webową. Podczas pracy wykorzystali umiejętności, które nabyli w czasie kursu.

Praca nad własnym pomysłem wymagała od uczestników skupienia i mobilizacji. Każdy pracował samodzielnie, ale oczywiście nikt nie został bez pomocy. Opiekę nad hackathonem objął Łukasz Andrzejewski. Jeżeli ktoś potrzebował pomocy --- mógł na niego liczyć.

Zapytaliśmy naszych uczestników co sądzą o takiej formie pracy oraz jakie problemy napotkali w czasie hackatonu.

Tak o swoich wrażeniach wypowiedział się Pan Krzysztof Pruchniewski:

Forma hackathonu podobała mi się tak bardzo, że żałuję iż trwała tak krótko. Moim projektem była strona firmowa sklepu z gryzakami Gryzipiórka, który należy do mojej żony. Jeżeli chodzi o trudności, to najwięcej sprawiało mi stworzenie RESTu w Javie oraz Type Script w Angularze, a także napisanie frontowej wersji programu, chociaż nadanie wyglądu stronie nie sprawiło mi problemu.

Zdaniem kolejnego uczestnika --- Arkadiusza Jagury hackathon to bardzo dobra forma pracy, gdzie następuje weryfikacja opanowania przez uczestnika szkolenia poznanych technologii.

Stworzyłem aplikację do prezentacji i edycji danych przestrzennych, na przykładzie dróg. Wykorzystałem przykładowe dane z urzędowej bazy danych obiektów topograficznych (BDOT). Najtrudniejsze było wykorzystanie poznanych technologii w praktyce. Trudności nie sprawiło mi połączenie backendu z frontendem.

Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością podczas obmyślania swoich aplikacji.

We wtorek 1. sierpnia odbyły się ostatnie zajęcia bootcampu full-stack. Fotorelację z tego wydarzenia udostępnimy na naszym facebookowym profilu.

Uczestnicy

Udostępnij:
Powrót do bloga