· kodolamacz · 3 min

Raport: “Efektywność bootcampu Data Science na podstawie losów i opinii absolwentów”

Aż 85% absolwentów bootcampu, którzy udali się na kurs w celu jak najszybszego zdobycia pracy w zawodzie Junior Data Scientist, osiągnęło swój cel! Co więcej, jedna trzecia osób z tej grupy otrzymała ofertę pracy jeszcze w trakcie trwania kursu.

Ponad 96% absolwentów poleciłoby innym udział w bootcampie Kodołamacza. To tylko niektóre z ciekawych wniosków wynikających z badania przeprowadzonego wśród absolwentów wszystkich edycji naszego kursu.

Bootcamp Data Science to kompleksowy kurs przygotowujący do pracy na stanowisku Junior Data Scientist – jednego z najbardziej pożądanych zawodów XXI wieku. W ciągu 32 dni intensywnych zajęć uczestnicy nabywają solidne praktyczne umiejętności potrzebne do otrzymania pracy w tym zawodzie. Program kursu jest skonstruowany w taki sposób, aby precyzyjnie odpowiadać potrzebom rynku pracy – nie zawiera zbędnej teorii czy zagadnień, których nie spotkamy w praktyce. Sztandarową cechą bootcampu jest warsztatowy charakter zajęć, skupiony na typowych zadaniach wykonywanych w codziennej pracy w data science. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez ekspertów, którzy z pełnym zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Aby wziąć udział w kursie, należy pozytywnie przejść rekrutację. Kluczowym wymaganiem wobec kandydatów jest podstawowa wiedza programistyczna, dzięki czemu utrzymywany jest wysoki poziom zajęć dostosowany do umiejętności uczestników.

Z raportu dowiesz się, jak wyglądała ścieżka zawodowa absolwentów bootcampu

Badanie przeprowadziliśmy wśród 244 uczestników, którzy ukończyli bootcamp między 2017 a 2021 rokiem, tak aby zweryfikować, jak potoczyły się ich losy po kursie również w perspektywie czasowej. Ankietę wypełniły aż 82 osoby, czyli niemal dokładnie jedna trzecia absolwentów! Jest to fenomenalny wynik! Jesteśmy zaskoczeni liczbą odpowiedzi, bo w tego typu ankietach odzew zazwyczaj jest bardzo niski. Interpretujemy to w ten sposób, że bootcamp był najwyraźniej ważnym wydarzeniem w życiu wielu osób. Kierujemy wielkie podziękowania dla tych osób, bo dzięki nim powstał raport, dający bardzo cenną wiedzę na temat wchodzenia w branżę data science.

Absolwentów bootcampu zapytaliśmy m.in. o to, jaki był ich cel udziału w kursie, jak potoczyła się ich kariera zawodowa i po jakim czasie od ukończenia kursu udało im się znaleźć pracę w branży. Przeanalizowaliśmy sukces tych absolwentów pod dwoma aspektami – znalezienia pracy i czasem do otrzymania pierwszej oferty.

Zbadaliśmy zależności między wiekiem, wykształceniem i doświadczeniem a sukcesem w branży data science

W badaniu chcieliśmy również zweryfikować prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w branży w związku z innymi czynnikami. W raporcie znajdziesz więc analizę zależności sukcesu znalezienia pracy a wykształceniem uczestników, wiekiem, zdolnościami matematycznymi w czasach szkolnych oraz doświadczeniem programistycznym.

Zapytaliśmy o mocne strony bootcampu i poprosiliśmy o ocenę kursu

Dzięki temu badaniu wiemy, na jakie aspekty uczestnicy zwracają uwagę i co jest mocną stroną kursu z ich perspektywy. W raporcie znajdziesz opinie absolwentów o bootcampie w kontekście podjętej przez nich po kursie pracy. Wielu z nich ma już duże doświadczenie w data science, tym bardziej takie opinie są wartościowe.

Jeśli zastanawiasz się, czy branża data science jest dla Ciebie, ten raport da Ci ciekawe informacje o tym, kto najlepiej sprawdza się w tej branży. Dowiesz się też, czy warto wziąć udział w kursie Kodołamacza i jak bootcamp jest oceniany z perspektywy absolwentów:

[POBIERZ RAPORT]

Raport Kodołamacz 2021

Udostępnij:
Powrót do bloga