· kodolamacz · 2 min

Zbliża się 16. Studencki Festiwal Informatyczny

Miło nam poinformować, że zostaliśmy patronem medialnym 16 edycji Studenckiego Festiwalu Informatycznego.

Studencki Festiwal Informatyczny to 3 dni wykładów i warsztatów, podczas których możecie zgłębić różne aspekty informatyki. Wykłady zostały podzielone na ścieżki tematyczne:

  • game development,
  • web development,
  • software development,
  • cyberbezpieczeństwo,
  • sztuczna inteligencja,
  • IT w kosmosie.

Udział w SFI jest całkowicie darmowy i nie wymaga rejestracji, a zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu jest skierowane nie tylko do studentów. Wszystkie osoby zainteresowane informatyką są mile widziani. Nazwa „Studencki” odnosi się do organizatorów wydarzenia – studentów należących do kół naukowych czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem tej współpracy jest organizowana już po raz szesnasty konferencja.

Uczestnicy SFI będą mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez uznanych specjalistów w swoich dziedzinach. Przygotowane zostaną dla nich też warsztaty, w czasie których doświadczeni praktycy podzielą się swoimi umiejętnościami. Wszystkie aktywności różnią się poziomem zaawansowania – od podstawowych i bardziej wprowadzających tematów po te skupiające się na jednym konkretnym zagadnieniu.

Wśród potwierdzonych prelegentów znajdują się m.in. Anna Konopka, Andrzej Mazur, Maciek Korsan, Krzysztof Kempiński oraz Krzysztof Bury.

Oprócz części merytorycznej na uczestników czekają też konkursy z nagrodami.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2021 r. online. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie internetowej sfi.pl oraz Facebooku @sfikrakow.

Powrót do bloga