· zadroga · 2 min

Warsztaty Zawody Przyszłości #1 już za nami

W ubiegłą sobotę (24 czerwca) Kodołamacz.pl we współpracy z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zorganizował bezpłatne warsztaty pod nazwą Zawody Przyszłości #1.

Jeszcze przed planowaną godziną rozpoczęcia warsztatów przychodzili pierwsi uczestnicy i ze zniecierpliwieniem czekali na rozpoczęcie wydarzenia. Przed częścią praktyczną odbył się wykład inauguracyjny, który wygłosił Jakub Nowacki. Mówił o najnowszych trendach technologicznych oraz o tym na czym polega praca w IT. Opowiedział dlaczego ta branża jest atrakcyjna i jak rozpocząć karierę bez konieczności ukończenia trzech lat studiów. Wystąpienie dodatkowo było wzbogacone o anegdoty, dzięki czemu słuchacze mogli w lekki i przyjemny sposób przyswoić nowe wiadomości.

Po wykładzie każdy z uczestników mógł się udać na wybrany przez siebie warsztat. Do wyboru były cztery zajęcia:

  1. Jak badacz bada dane mu dane?
  2. Jak zbudować własną aplikację randkową z AngularJS i zawstydzić Tindera?
  3. Kółko i krzyżyk z Test-Driven Development
  4. Moja pierwsza gra w Pythonie z użyciem PyGame

Zajęcia miały praktyczny charakter, dzięki czemu uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć pracę programisty. Każdy z nich otrzymał również lunch baga, dzięki czemu mogli w pełni skupić się na prezentowanych treściach i zapomnieć o głodzie ;). Ponadto dało się zauważyć, że programowanie nie jest adresowane do ludzi w jednej kategorii wiekowej. Najmłodszy uczestnik warsztatów miał niespełna 16 lat!

Mamy nadzieję, że uczestnicy wynieśli z warsztatów wartościową wiedzę. Nie ukrywamy, że wróżymy świetlaną przyszłość Zawodom Przyszłości.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia.

Uczestnicy

Rejestracja

Budynek CZiTT

Warsztaty trwają

Prezentacja Zawody przyszłości

Udostępnij:
Powrót do bloga