· kodolamacz · 5 min

Jak zostać Java Developerem w 2021 roku?

Według raportu Inhire.io IT MARKET SNAPSHOT Q1 2021 w pierwszym kwartale 2021 roku aż 21% spośród 13 789 ofert pracy w branży IT dotyczyło specjalistów języka Java. I chociaż w ostatnim czasie obserwuje się nieznaczny spadek ilości ofert zaadresowanych do seniorów, jest on najpewniej spowodowany przede wszystkim problemami w ich rekrutacji.

Jednym z rozwiązań firm na poradzenie sobie ze zbyt małą dostępnością wyspecjalizowanych ekspertów jest umożliwienie tym, na których popyt na rynku pracy jest mniejszy, podwyższenie swoich kompetencji lub przekwalifikowanie się z mniej atrakcyjnych, lub przestarzałych technologii na takie, które odpowiadają realnym potrzebom biznesu.

Chcąc mieć w zespole pracownika, który w jak największym stopniu odpowiada aktualnym potrzebom organizacji, warto stworzyć mu warunki do zdobycia najistotniejszych umiejętności. Z takiego założenia wyszła firma Sages, która pod marką Kodołamacz stworzyła kurs Java Developer PRO. Najlepsi uczestnicy tego programu będą mieli okazję rozwijać się jako Java Developer w firmie Sages. Stawka jest naprawdę wysoka, gdyż na tym stanowisku można liczyć na wynagrodzenie rzędu 10 000 tys. netto oraz całkowity zwrot kosztów udziału w programie.

Firma Sages działa na polskim rynku szkoleniowym ponad 13 lat. Do tej pory przeszkoliła tysiące osób prywatnych, jak i pracowników wielu uznanych firm, takich jak Allegro, ABB czy Alior Bank. Firma ciągle się rozwija i prowadzi nowe projekty, jednym z nich jest oprogramowanie typu CRIS Omega-Psir, które było wykorzystywane przy tworzeniu Polskiej Platformy Medycznej. W dziale IT pracują wykwalifikowani programiści, informatycy oraz analitycy. Zespół ten cały czas się rozrasta, więc stale prowadzone są procesy rekrutacyjne. Jednak znalezienie pracownika idealnego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Osoby, które aplikowały na stanowisko Java Developera, niestety nie spełniały wymagań, przedstawionych w ofercie pracy. Okazało się, że wiele osób rozpoczyna naukę Javy lub innego języka obiektowego, ale problem, jaki napotykają, to umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce i przejście od podstaw do zagadnień bardziej zaawansowanych.

Z tego właśnie powodu powstał program rozwojowy Java Developer PRO, który umożliwia uczestnikom zdobycie kompetencji pożądanych na rynku pracy, dostosowanych do aktualnych potrzeb biznesu i oczekiwań pracodawców na stanowisko Java Developera. Jak mówi Jakub Koperwas, prezes Sages: „Uważamy, że taki kurs to świetna okazja, żeby naprawdę poznać osoby, którym później oferuje się pracę. Zależy nam na znalezieniu osób, które chcą się rozwijać technologicznie, a dodatkowo potrafią realnie współtworzyć produkt. Podczas standardowych procesów rekrutacyjnych trudno znaleźć takie osoby”.

Firma Sages postanowiła wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia szkoleniowe i stworzyć kurs, którego program został opracowany przez wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zarówno projektowym, jak i dydaktycznym, pracujących na co dzień w firmach zmagających się z potrzebami dzisiejszego świata IT. Wybór technologii, frameworków i poruszanej tematyki związanej z programowaniem jest dostosowany do zakresu wymaganego przez większość firm poszukujących programistów Java. Kurs składa się z 300 godzin intensywnej nauki. Dzięki temu jego absolwenci będą mogli szybko wejść na kolejne szczeble kariery programistycznej, z przydatną wiedzą i nowymi umiejętnościami.

Według Mateusza Kamińskiego - Engineering Managera w Sages, który jednocześnie sprawuje nadzór merytoryczny nad Java Developer PRO „Kurs nie jest typowym bootcampem. Jest on adresowany do osób mających już pewne doświadczenie w programowaniu, które chcą rozszerzyć oraz udoskonalić swoje umiejętności, oczekiwane przez pracodawców zarówno na rynku pracy, jak i u nas w Sages. Proponowany przez nas program kursu jest unikalny - oprócz rozwoju umiejętności w programowaniu w Javie, kursanci mają możliwość nauczyć się gorącego w ostatnim czasie Kotlina, zrozumieć różnice między światem baz danych NoSQL a SQL na przykładzie MongoDB i nauczyć się dobrych praktyk programowania, czyli jak pisać czysty kod, testy, wzorce projektowe oraz przeprowadzać refaktoryzację. To wszystko w formie warsztatowej nastawionej na praktykę pod ciągłym nadzorem mentora. Kursant po przejściu tego kursu nie powinien mieć trudności z samodzielnym tworzeniem aplikacji webowych w oparciu o najpopularniejsze stosy technologiczne ze świata Javy”.

Głównym celem kursu jest przeszkolenie uczestników z zaawansowanych tematów, związanych z programowanie, tak żeby mogli zostać zrekrutowani do pracy w Sages lub bez problemu poradzili sobie na rynku pracy. Z tego powodu językiem programowania na kursie jest Java, która wg. rankingu TIOBE znajduje się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych języków programowania 2021 r. Najlepsi Absolwenci mogą liczyć na miejsce w zespole IT firmy Sages. Stawka jest wysoka, gdyż wynagrodzenie takiej osoby będzie sięgać 10 tysięcy złotych netto. Dodatkowo osoby zatrudnione przez Sages otrzymają zwrot kosztów za udział w programie Java Developer PRO.

”Jesteśmy współtwórcami oprogramowania Omega-PSIR, działamy na rzecz Open Science. Obecnie projekt jest w trakcie komercjalizacji. Mamy wdrożenia w Polsce i prowadzimy ekspansję na rynki zagraniczne. Cały czas aspirujemy, aby stać się rozpoznawalni na świecie. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy prace nad system wspierającym dostosowanie plików PDF dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, prowadzimy też projekty wewnętrzne na rzecz produktów szkoleniowych Sages, które z reguły są prostsze, ale dają możliwość sprawdzenia się w najnowszych technologiach” - dodaje Mateusz Kamiński.

Rekrutacja do programu Java Developer PRO potrwa do 9 sierpnia (tryb weekendowy i dzienny). Kandydaci będą musieli rozwiązać zadania rekrutacyjne oraz przejść rozmowę z mentorem. Java Developer PRO to kolejny etap w rozwoju kariery programistycznej. Poszerzy wiedzę uczestników, o zagadnienia pożądane na rynku pracy. Z tego względu na kurs zaprosimy wyłącznie osoby, które będą spełniały wymagania wstępne. Naszym celem jest kształcenie zmotywowanych i ambitnych programistów, którzy chcą jak najszybciej wejść na rynek pracy z przydatną wiedzą i umiejętnościami. Więcej na temat programu znajduje się na stronie: https://javadevpro.kodolamacz.pl/.

Powrót do bloga